Doskonalenie zespołu

Odbywa się poprzez różne formy samodoskonalenia.

1. Wewnętrzna kowizja. Zespół terapeutów Instytutu wraz z terapeutami zaproszonymi z zewnątrz udoskonalają swoje umiejętności poprzez koleżeńskie udzielanie sobie superwizji. Spotkania odbywają się raz w tygodniu.

2. Systematyczne korzystanie ze szkoleń z zakresu psychoterapii, czy też psychoedukacji.

Zespół aktualnie szkoli się w różnych podejściach terapeutycznych - w zakresie terapii systemowej i Somatic Experiencing.

MISJA FIRMY

Wspieranie rozwoju człowieka zarówno w dążeniu do szczęścia osobistego jak i rodzinnego uwzględniając jego środowisko z którego wyrasta i jego światopogląd.

CEL I FILOZOFIA PRACY

Działalność terapeutyczna oparta jest na myśleniu antropologicznym - filozofii osoby i filozofii dialogu a także na myśleniu systemowym, biorąc pod uwagę rodzinę i środowisko klienta.
Podstawą budowania zmiany klienta są:

- jego tendencja do rozwoju i z nią związany jego potencjał,
- wolność jako potencjalność służąca rozwojowi człowieka,
- miłość do rodziny i z nią związane uwarunkowania - często jako czynniki wspierające i ograniczające,
- zdarzenia życiowe traktowane jako dar, który wspiera rozwój i wzrost człowieka.

 

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI INSTYTUTU PSYCHOTERAPII:

1. Psychoterapia indywidualna.
2. Psychoterapia grupowa.
3. Psychoterapia rodzinna.
4. Terapia uzależnień.
5. Ustawienia systemowe:
Osobiste, Rodzinne, Pary, Firmy, Superwizyjne, Placówek zajmujących się dziećmi i młodzieżą.
6. Szkolenia z zakresu:
Psychoterapii, Psychoedukacji (szkoły dla rodziców), Profilaktyki.
7. Coaching:
Indywidualny, Grupowy.
8. Superwizje:
Indywidualne, Grupowe (dla oświaty i placówek zajmujących się dziećmi i młodzieżą)

 

HISTORIA BESKIDZKIEGO INSTYTUTU PSYCHOTERAPII

I. Od 1997 roku firma powstała pod nazwą Gabinet Psychoedukacji i terapii z siedzibą w Czechowicach - Dziedzicach.
II. W 2000 roku działalność psychoedukacyjna i terapeutyczna została włączona w Bielski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Gestalt.
III. Od 2004 roku firma przekształciła się w Instytut Psychoterapii.
IV. Od 2008 firma nazywa się Instytut Psychoterapii i Ustawień Systemowych.
V. Od 2014 firma nazywa się Beskidzki Instytut Psychoterapii.


HISTORIA OSÓB ZWIĄZANYCH Z BESKIDZKIM INSTYTUTEM PSYCHOTERAPII

W lutym 2017 po wieloletniej współpracy z Beskidzkim Instytutem Psychoterapii pożegnali się terapeuci Anna Kupiec, Rafał Pietrzyk oraz Marzanna Pietrzyk. Natomiast od 2018 roku, Barbara Grumuła i Anna Nadulska pożegnali się z Instytutem.

Osoby pracujące prowadzące terapię w ramach Beskidzkiego Instytutu Psychoterapii do 2017 roku:
 


Piotr Bednarczyk
terapeuta i założyciel Beskidzkiego Instytutu Psychoterapii

Piotr Bednarczyk

Po wcześniejszej rejestracji telefonicznej tel. 603 067 413


PIOTR BEDNARCZYK - mgr pedagogiki, filozofii i katechetyki. Trener i psychoterapeuta terapii Gestalt. Posiada Europejski Certyfikat Psychoterapii (modalność systemowa). Ukończył 4 letni pełny cykl szkoleniowy z zakresu terapii systemowej rodzin (Kraków - Centrum Psychoterapii i Poznań - WTTS). Uczestniczył w kompleksowym szkoleniu (curriculum) z zakresu terapii ericksonowskiej) w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Ukończył dwuletnie polsko - niemieckie szkolenie integrujące pracę Moshe Feldenkraisa oraz hipnoterapię Miltona H. Ericksona. Ukończył 2 letnie szkolenie: „Ustawienia systemowe rodzin według Berta Hellingera" i 2 letnie szkolenie: „Openness, Offenheit, Otwartość" oraz kurs mistrzowski z ustawień Berta Hellingera prowadzonego przez Berta Hellingera. Uczestniczył w 2 letnim szkoleniu z psychodramy. Posiada Certyfikat z Diagnozy klinicznej DSM - IV, dyplom ukończenia „Terapii krótkoterminowej jako podejścia integrującego". W trakcie pierwszego w Polsce 3 letniego szkolenia Somatic Experiencing (SE) ®

Trener programu wychowawczo - profilaktycznego „Spójrz inaczej", uprawnienia w „Treningu zastępowania agresji", edukator MENiS. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy psychoterapeutyczne i psychoedukacyjnej z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. Założyciel Instytutu Psychoterapii i Ustawień Systemowych w Bielsku - Białej.

Tel:  603 067 413 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Terapeuci współpracujący prowadzący działalność terapeutyczną w ramach Beskidzkiego Instytutu Psychoterapii:

 

Terapeuta: Dariusz Małojło

wtorek, środa godz. 17:00-21:00, czwartek godz. 10:00 - 14:00 . Po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej tel. +48 606 104 459

Dariusz Małojło

mgr. inż DARIUSZ MAŁOJŁO - certyfikowany praktyk pracy z oddechem metodą BBTR® BioDynamiczny Oddech i Uwalnianie Traumy, trener personalny, tancerz, performer, inżynier.

Ukończył studia magisterskie w kierunku Elektrotechnika oraz MiBM na Politechnice Krakowskiej. Przez 8 lat związany z biznesem jako inżynier specjalista ds. energii. Rozpoczął swoją ścieżkę z oddechem w 2015 roku i od razu poczuł, że tym chce się zajmować w życiu. Ukończył 2-letni trening certyfikowanego  praktyka pracy z oddechem metodą BBTR® BioDynamiczny Oddech i Uwalnianie Traumy prowadzony przez twórcę metody Gitena Tonkova, jest asystentem podczas treningów BBTR®.

Od wielu lat pracuje i pogłębia swoją wiedzę na temat pracy z oddechem, pracy z ciałem, masażem, świadomością ciała, tańcem intuicyjnym, współczesnym, kontakt-improwizacją i improwizacją ruchową, a także wpływem oddechu na emocje i procesy zachodzące w ciele.

Jest  założycielem Dariusz Małojło - Art&Therapy, gdzie łączy pracę terapeutyczną i artystyczną. Jest twórcą projektu Breath Ceremony - Ceremonia Oddechu oraz Oddech w Męskim Kręgu z którymi podróżuje po Polsce oraz Europie.

Aktualnie współpracuje z Beskidzkim Instytutem Psychoterapii, gdzie prowadzi sesje z Biodynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy® oraz pogłębia wiedzę w dziedzinie pracy z traumą.

https://www.biodynamicbreath.com/bbtri-people/dariusz-malojlo/

tel. 606104459, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Psychoterapia , Ustawienia Systemowe, Coaching, Szkolenia