Instytut Psychoterapii >> Rekomendacje

Chcesz zamieścić na stronie własną opinię? Napisz do nas na nasz adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Do Instytutu "skierował" mnie mój pracodawca- proboszcz. Dziwne? Być może. Jestem organistą i trafiłem tam ze względu na narastający problem alkoholowy. W instytucie już po pierwszej wizycie odkryłem, wspólnie z p. Rafałem, że wspomniany problem ma znacznie szersze podłoże, niż mi się wydawało. Odkryłem w sobie rzeczy, postawy, zachowania, które u kogoś innego natychmiast bym potępił. Nigdy wcześniej tego nie widziałem, a równocześnie nie miałem tak silnej woli zmiany tego. Mobilizacja przyszła już po drugiej wizycie, a wystarczyło ich kilka, może z 10 abym stał się kimś innym; kimś, kim zawsze chciałem być. Poczułem swoją wartość, uwierzyłem w siebie, a nawet zafascynowałem się sobą. Po dwóch miesiącach własnej pracy nad sobą, wspieranej doładowaniami na zajęciach stałem się lepszym człowiekiem, a obawy o to, że stracę przyjaciół, czy narażę się na kpinę ze strony znajomych okazały się zupełną bzdurą. Ponadto stałem się wzorem dla niektórych z nich, mój autorytet wzrósł, sprawy, które wcześniej wymykały się spod kontroli przyjęły progresywny obrót, a rzeczy nieosiągalne stanęły na wyciągnięcie ręki. W moim życiu zaszły niewyobrażalne zmiany: przestałem chlać (nie oznacza to, że stałem się całkowitym abstynentem, ale zupełnie nad tym panuję), przeprowadziłem się do wspaniałego mieszkania, w pracy dostałem podwyżkę (przestałem się spóźniać lub przychodzić "pod wpływem"), poznałem wspaniałych ludzi a dla dziewczyn stałem się bardziej atrakcyjny :-D.
Wierzcie mi lub nie; te wszystkie rzeczy nie mogłyby zaistnieć, gdyby nie Instytut. Polecam każdemu, z problemami większymi i mniejszymi. Tam naprawdę pracują fachowcy!
 Moja "przygoda" z Instytutem to indywidualne spotkania terapeutyczne, które rozpoczęłam gdy sama już zupełnie nie mogłam sobie poradzić ze sobą i własnym życiem... Było ciężko... Jednak mówią, że w każdym nieszczęściu można znaleźć trochę szczęścia... Z pewnością moim "szczęściem w nieszczęściu" było to, że od razu trafiłam na terapeutę, który potrafił mi pomóc. Praca z p. Rafałem Pietrzykiem zawsze będzie mi się kojarzyć z takim słowami jak Szacunek, Życzliwość, Zrozumienie, Etyka, Profesjonalizm. Żartobliwie czasami opowiadałam znajomym, że p. Rafał Pietrzyk jest chyba jedynym mężczyzną, który naprawdę i co więcej OD RAZU rozumie co mówi do niego kobieta ;))
Byłam "oporną" klientką - bo każdy krok do zmiany mojego myślenia, odbioru zdarzeń, szukania drogi był niezwykle powolny - nic nie dawało się przyspieszyć a ja byłam bardzo ostrożna. Jednak cały czas p. Rafał był ze mną na tej drodze i pomagał mi z ogromnym Szacunkiem - szacunkiem tak dla mnie jak i dla każdego człowieka, który pojawiał się w naszych rozmowach. To budziło i budzi mój ogromny podziw oraz wdzięczność - bo czasami zdarzają się sytuacje gdzie trudno jest myśleć z szacunkiem o sobie...
Szczerze mogę powiedzieć, że te spotkania w instytucie zmieniły moje spojrzenie na siebie, na życie, na to co w moim życiu się dzieje... Pomogły mi bardzo i życzę każdemu kogo dotkną chwile emocjonalnie i psychicznie trudne, być może czasami wręcz niemożliwe do przejścia samemu, by mógł znaleźć dla siebie takie miejsce jakim dla mnie był Instytut oraz człowieka takiego jak p. Rafał. To takie wydarzenia, które pokazują, że nigdy nie zostajemy całkiem sami ze swoimi problemami, że istnieją "szczęścia w nieszczęściach" i że także wśród trudności, bólów, trosk, depresji - są miejsca dobre i jasne, przyjazne i pomocne. Dziękuję :)

 

Wszystko zaczęło się w 2008 roku, od superwizji pracy zawodowej. W tej sferze najbardziej cenię sobie to, że Piotr daje mi możliwość uczenia się poprzez działanie, doświadczanie. W ten sposób odkrywam zasoby, które pomagają mi pracować możliwie jak najlepiej. Imponuje mi przy tym obszerna wiedza Piotra, która pozwala widzieć poruszane sprawy z wielu różnych perspektyw.

 

A później były dwa treningi rozwojowo – terapeutyczne. Jako uczestnik grup miałam pełne zaufanie do działań Piotra. Wiedziałam, że jeśli ja czegoś nie widzę i gubię się, to on mi pomoże to dostrzec i zrobić z tym coś konstruktywnego.           Było chwilami bardzo ciężko, multum uczuć, chaos, ale potem przychodził spokój, nadzieja i siła.

 

Trening: „Podążając śladami miłości wewnętrznego dziecka” pozwolił mi być bliżej samej siebie, a co za tym idzie bliżej rodziny pochodzenia. Z kolei „Harmonia wewnętrznego mężczyzny z wewnętrzną kobietą” pomógł mi być bliżej mojego partnera...   W myśl powiedzenia : Nie można być drugą połówką jabłka, jeśli samemu nie tworzy się całości.

 

Reasumując, uważam, że Piotr jest profesjonalistą w swoim fachu. Ma bogatą wiedzę teoretyczną i praktyczną, a przy tym ciągłe doskonali swój warsztat pracy.  A tak poza tym jest życzliwym, pełnym spontaniczności i poczucia humoru człowiekiem :)

 

Ola

 

Pierwsze spotkanie z warsztatem Piotra Bednarczyka i jego stylem prowadzenia spotkań było szkolenie w firmie, w której pracowałam. Coś wówczas we mnie drgnęło. Piotr ujął mnie swoim profesjonalizmem, spokojem i poczuciem humoru. Pojechałam na spotkanie indywidualne do Instytutu. Tak się zaczęło. Piotr zaproponował mi pracę w grupie. To był strzał w dziesiątkę.

Trening rozwojowo – terapeutyczny „Podążając śladami miłości wewnętrznego dziecka” otworzył przede mną możliwość głębokiego wglądu w siebie i w moje dzieciństwo, odkrycia słabości ale i siły. Zrobiłam milowy krok ku własnemu wnętrzu i ku rozwojowi, zaczęłam patrzeć w przyszłość a nie tylko upajać się, często bolesną, przeszłością. Wówczas wiedziałam już, że nie zatrzymam się w miejscu, że chcę stawiać kolejne kroki w stronę samoświadomości i polepszania jakości życia swojego, a dzięki temu i moich bliskich.

„Harmonia wewnętrznego mężczyzny z wewnętrzną kobietą” ten trening to była podróż, z której wróciłam odmieniona. Zaprocentowało to nową jakością dla mojego związku i gotowością do planowania wspólnej przyszłości.

Dopiero warsztat „W krzywym zwierciadle – psychologiczny obraz Boga” uświadomił mi, że jeden krok do przodu, odkrywa wielowarstwowość. Poruszenie jednego „kawałka” jest impulsem do odkrywania wielu innych „kawałków”, które powoli układają się w całość. Dzięki temu spotkaniu tworzę własny niepowtarzalne obrazy: siebie, moich bliskich, otaczającej rzeczywistości. Piotr prowadzi i naprowadza, daje impuls do zmiany. Reszt zależy już ode mnie.

Rozwój nie kończy się nigdy, on trwa, warsztaty procentują a ich echa docierają do mnie czasem po wielu tygodniach. Zachęcam do spróbowania, bo tylko tak można przekonać się o sile własnych potencjałów, które Piotr subtelnie pomaga uwolnić.

Dziękuję :)

Olga

 

Witam, uczestniczyłam w dwóch treningach prowadzonych przez Piotra Bednarczyka: " W moim ogrodzie pamięci" i "Zaprzyjaźnij się ze sobą". Przez okres uczestnictwa w tych treningach moje życie bardzo się zmieniło. Nastąpiły w nim ZMIANY, o które najtrudniej. Nie sądziłam nawet, że dotykam tak ważnych dla mnie sytuacji, relacji i spraw. Dzięki bystrości, ogromnej wiedzy terapeutycznej, a także trafnej intuicji Piotr pomógł mi dotrzeć do źródeł moich trudności i dolegliwości. Bardzo się cieszę, że miałam okazję pracy nad sobą u Piotra- mam do niego pełne zaufanie, jest pełen szacunku do drugiego człowieka i jego problemów. Mam zamiar kontynuować pracę nad sobą w Instytucie. Gorąco polecam psychoterapię u Piotra wszystkim zagubionym, wrażliwym duszom, których życie doświadczyło- można odnaleźć siebie i nadzieję na dobre życie!!
Kasia, Bielsko- Biała

 

Moja droga rozwoju rozpoczęłam się w 2008 roku od spotkania indywidualnego.
Pierwszy raz przyszłam nie dla Siebie ale dla mojego chłopaka, na którym zależało mi.
To był dla mnie trudny czas pożegnałam dwie ważne osoby babcię i przyjaciela.
Doznałam jednocześnie jeszcze uszkodzenia kręgosłupa i czułam, że jestem tak zmęczona obowiązkami, że nie mam siły na więcej.

Teraz już wiem, ze szukanie rozwiązań to dobra droga jest to dużo łatwiejsze niż kiedyś.
Teraz wiem, że każdy dzień to ćwiczenie siebie i własnego umysłu.
Jest to wyjątkowa gimnastyka ponieważ kulturowo jesteśmy oblegani dookoła malkontenctwem .
Ważne, żeby to zauważać i dokonywać własnych wyborów, które pozwolą nam czuć się dobrze.

Treningi dały mi siłę do decydowania o moim życiu wyborze znajomych takich, którzy w trudnych chwilach są jak Anioł. Dały również świadomość i chęć pomocy tym, którzy rzeczywiście jej potrzebują.
Treningi terapeutyczne u Piotra pomogły mi odwagę do szukania własnej drogi.

Oczywiście były trudne chwile w terapii, nawet kiedy wydawało mi się, że jestem już na dobrej drodze mogę decydować za Siebie samodzielnie i dam radę.

Oprócz bardzo trudnych chwil w terapii starałam się mieć przy Sobie moich przyjaciół, chłopaka, którzy byli wspierali.
Teraz przyjaciele nadal są a ja się cieszę, że mogę cieszyć się z nimi życiem.

Korzystałam z wielu treningów rozwojowych i terapeutycznych. Przełomem osobistym był trening "W krzywym zwierciadle -psychologiczny obraz Boga" bardzo trudno było mi poświęcić swój czas. Nie do końca czułam, że ten trening jest dla mnie jednak przełamałam się i po nim też jednocześnie coś we mnie.
Otworzyłam się przede mną lepsza jakość życia.

Szkolenie to pozwoliło mi się skupić na moim duchowym podejściu do życia patrzeniu na nie i na innych ludzi z miłością.
Wiem, że chcę i będę nadal się rozwijać i pracować nad sobą ale teraz już z innej perspektywy :)

Agnieszka

 

Psychoterapeuta Piotr Bednarczyk to człowiek o wielkim sercu, dużej wiedzy i ogromnym doświadczeniu. To terapeuta, który ma niesamowite wyczucie oraz intuicje. Jego hipotezy są dla mnie  bardzo trafne . Doświadczenia półrocznej grupy ( wspaniałej, ciekawej, czasami trudnej podróży w głąb siebie ) przy pomocy Piotra  odbyły się w poczuciu bezpieczeństwa i profesjonalnej opieki. To praca pełna troski, zaangażowania, uważności i spokoju. Praca terapeutyczna u Piotra wprowadza inną - lepszą jakość  życia, powiększa  świadomość i pozwala patrzeć na życie i ludzi z szacunkiem i pokorą. Gorąco polecam terapeutę Piotra. Jego trafne spostrzeżenia, wiedza i doświadczenie oraz poczucie humoru przemawiają za tym, że jest osobą godną zaufania każdego klienta.

Jolanta,  Bielsko-Biała "

 

Psychoterapia , Ustawienia Systemowe, Coaching, Szkolenia