GRUPA ROZWOJOWO - TERAPEUTYCZNA  „W OGRODZIE PAMIĘCI"


IV Edycja Listopad 2011 - Kwiecień 2012.

Rozwój osobisty jest przygodą, osobistą wędrówką w stronę osiągania pełni życia. Na drodze do tego celu stoją różne nierozwiązane problemy osobiste, rodzinne i zawodowe. W przeciągu swojego życia cały czas zadajesz sobie pytania jak możesz  iść drogą, która jest twoją osobistą ścieżką. Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, problemom i poszukiwaniom proponujemy uczestnictwo w grupie rozwojowo - terapeutycznej, która jest skierowana do wszystkich osób chcących podążać własną ścieżką w stronę pełni życia.

Podczas pracy grupowej będziesz mógł(a) poszukiwać odpowiedzi na własne pytania i znajdować właściwe rozwiązania dla swojego życia. Wędrowanie będzie odbywać się za pomocą różnych metod: w kontekście osobistej rodziny (pracy systemowej), pracy z osobistą i rodzinną traumą, budowania przyszłości (metody ericksonowskiej), osobistych wzorców (Analizy Transakcyjnej), skoncentrowania na rozwiązaniu - właściwego obrazu zmiany.

TERMIN:

Pierwsze spotkanie :I spotkanie 18-19 listopad, II spotkanie 9-10 grudnia, III spotkanie 20-21 stycznia 2012, IV spotkanie 24-25 lutego, V spotkanie 23-24 marca 2012r, ostatnie spotkanie 13-14.04.2012r..

 

Więcej…

 

TRENING ROZWOJOWO - TERAPEUTYCZNY:

Trening przeznaczony jest dla wszystkich osób, które pragną wzmocnić bądź zbudować satysfakcjonującą relację z samym sobą i jednocześnie są zainteresowani własnym rozwojem.

Kilka informacji na temat treningu:

Każdy z nas pragnie dobrego kontaktu z samym sobą. Nasza uwaga skupia się na otaczającym nas świecie, na relacjach z najbliższymi, przyjaciółmi, znajomymi, oraz na sprawach zawodowych itd. Biorąc pod uwagę taki obraz świata  poszukiwanie kontaktu z sobą samym nie jest oczywistym faktem. Pytania dotyczące własnym umiejętności, przeżyć, potrzeb, przekonań, doświadczenie własnego ciała są czasami odsunięte na drugi plan. Wtedy) komunikowanie się z otaczającym światem jest nieczytelne, pojawia się brak przejrzystości i trudność w zrozumieniu siebie i innych.

Droga, która prowadzi do kontaktu ze sobą nie jest prosta czy też oczywista. Bywa ona dosyć skomplikowana i podążanie nią wymaga od człowieka pewnego wysiłku. Odkrywanie siebie poprzez odkrywanie swoich zasobów umiejętności, potrzeb bywa  nieraz wielkim zaskoczeniem dla uczestnika grupy. Każdy z nas poprzez kontakt z samy sobą odkrywa radosne momenty swojego życia. Czasami traktuje je jako szczęście i wzbudzają w nim nadzieję na przyszłość.

Największą radością jest to, że sam zauważasz, że jesteś jedyna niepowtarzalną osobą na świecie oraz jesteś potrzebny światu i drugiemu człowiekowi. Jesteś bardzo wartościową osobą i co najważniejsze szczęście znajdujesz przede wszystkim w sobie a nie na zewnątrz.

Podczas pracy grupowej będziesz mógł (mogła) poszukiwać odpowiedzi na własne pytania, budować kontakt z samym sobą a także znajdować właściwe i adekwatne rozwiązania dla swojego życia. Doświadczenia kontaktu ze sobą oparte możliwe będzie  przede wszystkim na metodzie gestaltowskiej, ericksonowskiej i feldenkraisa z hipnoterapia Miltona Ericksona.

TERMIN: 12 – 14 stycznia, 1 – 3 marca, 24-26 maja.

 

Więcej…

 

 

„CZY MOŻNA SIĘ SOBĄ ZACIEKAWIĆ?”.

28 – 31 MAJA 2014r.

Trening przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą wzmocnić, zaciekawić, bądź zbudować na nowo satysfakcjonującą relację z samym sobą i jednocześnie są zainteresowani pracą i własnym rozwojem.

 

Kilka informacji na temat treningu:

Zatroszczyć się o siebie, zbudować relację z sobą samym to często pojawiający się dylemat w życiu. Zdarza się, że większą uwagę poświęcasz temu co na zewnątrz siebie samego, na otaczającą zewnętrzną rzeczywistość, wtedy gubisz siebie, i pojawia się zamieszanie w sobie samym. Szukasz odpowiedzi na zewnątrz siebie, wierzysz, że tam ją otrzymasz. Gdy staje się to chroniczne zwiększa się ryzyko że zachorujesz, albo może ci się coś stać. Tak więc, prawdziwą odpowiedź możesz znaleźć w kontakcie ze sobą nawiązując relację z tym co masz w sobie samym: ciało, uczucia, myśli, przekonania, potrzeby, pragnienia, wartości i duszę.

Więcej…

 

V edycja grupy -„W MOIM OGRODZIE PAMIĘCI I PRZYSZŁOŚCI ”

Kwiecień – wrzesień 2012.

Rozwój osobisty jest przygodą, osobistą wędrówką w stronę osiągania pełni życia. Na drodze do tego celu stoją różne nierozwiązane problemy osobiste, rodzinne i zawodowe. W przeciągu swojego życia cały czas zadajesz sobie pytania jak możesz  iść drogą, która jest twoją osobistą ścieżką. Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, problemom i poszukiwaniom proponujemy uczestnictwo w grupie rozwojowo – terapeutycznej, która jest skierowana do wszystkich osób chcących podążać własną ścieżką w stronę pełni życia.

 

Więcej…

 

Zapraszamy na trening terapeutyczny

„ DOM JEST PUNKTEM WYJŚCIA”

30 STYCZNIA -2 LUTEGO 2014r.

Trening terapeutyczny jest przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych własnym rozwojem i pracą terapeutyczną.

To, skąd pochodzisz, jest twoim punktem wyjścia w dalszym życiu. Dom, w którym się urodziłeś i wychowałeś wpływa na dalsze twoje życie. Pochodzenie twoich rodziców ma ogromne znaczenie na kształtowanie się twojego uwarunkowania. Wszelkie traumy rodzinne, tworzą tzw. uczucia przetrwania, w których nie ma wzrostu, a tylko utrzymany jest status quo. Wzorce, które nabyłeś podczas twojego życia mogą Ci służyć, lub też mogą przeszkadzać w dalszym twoim życiu.

 

Więcej…

 

„ SKARBY TWOJEJ WEWNĘTRZNEJ   MĄDROŚCI” -Serdecznie zapraszamy!!!

8 – 11 CZERWCA 2012.

Trening terapeutyczny jest przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych poszukiwaniem odpowiedzi na istotne życiowe problemy ( takie jak: problemy związane z życiem, śmiercią, relacji z najbliższymi, sensu i celu Twojego życia).

Doświadczenie Twojego życia ma różne odcienie, rozróżniamy jasną i ciemną stronę tego doświadczania. Ciemna strona często dominuje w naszym życiu. Zakreśla kręgi naszych doświadczeń, zarówno w relacji z najbliższymi i rodziną, ukazuje się w naszym związku, a także w relacjach z naszymi dziećmi i w innych obszarach społecznych. W tych doświadczeniach uczestniczy nasza ciemna strona, która dla ciebie jest wyzwaniem.

 

Więcej…

 

„ CIAŁO ZNA ODPOWIEDŹ ”

1-4 LUTY 2012r.

Trening terapeutyczny jest przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych poszukiwaniem rozwiązań z zakresu problemów psychosomatycznych (migrenowe bóle głowy, bulimia, anoreksja, dolegliwości sercowe, nadciśnienie, przewlekłe dolegliwości reumatologiczne, wrzody żołądka itd.), a także dla osób szukających kontaktu z własnym ciałem.

Ciało jest nam podarowane i jest szczególnym miejscem różnych Naszych doświadczeń. Stosujesz kontakt fizyczny ze swoimi najbliższymi, dotykasz używasz zmysłów, przeżywasz, a wtedy twoje ciało reaguje. Kiedy doświadczasz własnego ciała możesz zauważyć w nim zmiany: czasami twoje ciało jest rozluźnione i czujesz się w nim komfortowo „jak u siebie”. Innym razem  zauważasz, że twoje ciało jest zmęczone i na nic nie ma ochoty. Ciało jest naszym drogowskazem. Kiedy czegoś na tej drodze nie zauważasz, wtedy ciało odmawia ci posłuszeństwa i zaczynasz mieć dolegliwości somatyczne. Niektóre z nich są bardzo stare i możesz mieć przez wiele lat, dlatego też być może nie zauważyłeś nawet kiedy się one pojawiły. Zdarza się że sygnały z naszego ciała są czasami pokoleniowe (przekazywane z pokolenia na pokolenie ). Wtedy mówimy nie tylko o powiązaniach psychosomatycznych ale i systemowych.

 

Więcej…

 

Ustawienia w grupie

Bielsko-Biała

METODA USTAWIEŃ SYSTEMOWYCH MOŻE MIEĆ FORMĘ:

1. Ustawień rodzinnych.

2. Ustawień traumy (własny cel w kontekście systemowym).

3. Ustawień organizacyjnych dla firm.

Więcej…

 

„HARMONIA WEWNĘTRZNEGO

MĘŻCZYZNY Z WEWNĘTRZNĄ KOBIETĄ”

Listopad  2011 – marzec 2012.

Od najwcześniejszych lat życia jesteśmy świadkami miłości pary rodzicielskiej. Kiedy ona znajduje się w naszej przestrzeni doświadczeń jesteśmy szczęśliwi.  Mamy wtedy poczucie jedności wewnętrznej. W późniejszych etapach życia szukamy kontaktu z płcią przeciwną by się uzupełnić i połączyć. Owo pragnienie coraz bardziej się rozwija a ty pragniesz aby się ono spełniło. W życiu  dorosłym decydujesz się na spełnienie swoich pragnień i wiążesz się - kobieta z mężczyzną, a mężczyzna      z kobietą. Po jakimś czasie zauważasz, że twój związek nie spełnia twoich marzeń, podobnie jest z twoim partnerem. Zadajesz sobie pytanie w jaki sposób możesz dalej żyć w związku. Wtedy możesz zadać sobie pytanie o twoją wewnętrzną integrację mężczyzny z kobietą.

 

Więcej…

 

„ WEWNĘTRZNY GŁOS TWOJEJ  MĄDROŚCI”

24 – 27 CZERWCA 2011.

Trening terapeutyczny jest przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych poszukiwaniem odpowiedzi na różne istotne problemy życiowe (życia, śmierci, relacji z najbliższymi, sensu Twojego życia).

Doświadczenie Twojego życia ma różne odcienie, stronę ciemną i jasną. Ciemna strona mało często dominuje w naszym życiu. Zakreśla kręgi naszych doświadczeń, zarówno relacji z najbliższymi rodziną, naszego związku, naszych dzieci i innych obszarów społecznych. W tych doświadczeniach uczestniczy nasza ciemna strona, która dla ciebie  wyzwaniem.

Trening terapeutyczny jest formą samorozwoju a przede wszystkim pomaga w rozwiązaniu problemów osobistych. Kierując się w stronę wewnętrznej mądrości będziesz szukał(a) rozwiązania dla swoich trudności emocjonalnych z samym sobą, z rodziną z partnerem a także w pracy zawodowej.

Podczas treningu masz możliwość budowania własnej wrażliwości na innych, rozwiązywania zgłaszanych trudności na poziomie świadomym jak i nieświadomym. Szczególnym punktem odniesienia będzie szukanie i tworzenie obrazu przyszłości, a także nawiązywanie do wszelkich symbiotycznych uwarunkowań, które ograniczają naszą wolność.

Więcej…

 

„PODĄŻAJĄC ŚLADAMI MIŁOŚCI DZIECKA”.

Luty – czerwiec 2011 r”

Trening przeznaczony jest dla pedagogów, nauczycieli, wychowawców, psychologów, terapeutów, pracujących w różnych Ośrodkach zajmujących się dziećmi i młodzieżą, którzy pragną zbliżyć się do własnego wewnętrznego dziecka a także chcą rozwinąć w sobie wrażliwość miłości dziecięcej.

 

Więcej…

 

„PODĄŻAJĄC ŚLADAMI MIŁOŚCI WEWNĘTRZNEGO DZIECKA”.

Wrzesień  2011 – styczeń 2012 r, II EDYCJA

Trening przeznaczony jest dla pedagogów, nauczycieli, wychowawców, psychologów, terapeutów, pracujących w różnych Ośrodkach zajmujących się dziećmi i młodzieżą, którzy pragną zbliżyć się do własnego wewnętrznego dziecka a także chcą rozwinąć w sobie wrażliwość miłości dziecięcej.

Więcej…

 

„W OGRODZIE PAMIĘCI”

Październik 2010 – marzec 2011.

Rozwój osobisty jest przygodą, osobistą wędrówką w stronę osiągania pełni życia. Na drodze do tego celu stoją różne nierozwiązane problemy osobiste, rodzinne i zawodowe. W przeciągu swojego życia cały czas zadajesz sobie pytania jak możesz  iść drogą, która jest twoją osobistą ścieżką. Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, problemom i poszukiwaniom proponujemy uczestnictwo w grupie rozwojowo – terapeutycznej, która jest skierowana do wszystkich osób chcących podążać własną ścieżką w stronę pełni życia.

 

Więcej…

 

„W OGRODZIE PAMIĘCI”

Styczeń – czerwiec 2011.

Rozwój osobisty jest przygodą, osobistą wędrówką w stronę osiągania pełni życia. Na drodze do tego celu stoją różne nierozwiązane problemy osobiste, rodzinne i zawodowe. W przeciągu swojego życia cały czas zadajesz sobie pytania jak możesz  iść drogą, która jest twoją osobistą ścieżką. Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, problemom i poszukiwaniom proponujemy uczestnictwo w grupie rozwojowo – terapeutycznej, która jest skierowana do wszystkich osób chcących podążać własną ścieżką w stronę pełni życia.

 

Więcej…

 

Październik 2010 – marzec 2011.

Rozwój osobisty jest przygodą, osobistą wędrówką w stronę osiągania pełni życia. Na drodze do tego celu stoją różne nierozwiązane problemy osobiste, rodzinne i zawodowe. W przeciągu swojego życia cały czas zadajesz sobie pytania jak możesz  iść drogą, która jest twoją osobistą ścieżką. Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, problemom i poszukiwaniom proponujemy uczestnictwo w grupie rozwojowo – terapeutycznej, która jest skierowana do wszystkich osób chcących podążać własną ścieżką w stronę pełni życia.

 

Więcej…

 

ZAPRASZAMY NA TRENING TERAPEUTYCZNY

„ W KRZYWYM ZWIERCIADLE – PSYCHOLOGICZNY OBRAZ BOGA”

22-25 SIERPNIA 2012.

Trening terapeutyczny jest przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych własnym rozwojem i pracą terapeutyczną.

W każdym człowieku jest ślad Boga, który w przeciągu naszego życia jest ciągle kształtowany przez najbliższych, otoczenie, społeczeństwo. W ten sposób kształtuje się psychologiczny portret Boga. Jest on albo przychylny i wtedy chętnie się rozwijasz i szukasz kontaktu z Nim, natomiast w momencie kiedy jest zagrażający, twoje życie staje się uciążliwe i szukasz sposobu, aby sobie z tymi trudnościami poradzić.

Za każdym psychologicznym portretem Boga najczęściej stoją doświadczenia ludzkie (wychowanie rodzinne, przekazy systemowe, sugestie religijne, przekonania). Nieświadome procesy, które tworzą psychologiczny wizerunek Boga bardzo często wchodzą w konflikt ze świadomym doświadczeniami religijnymi. Dlatego też oczyszczanie tego obrazu Boga jest niezbędnym warunkiem rozwoju duchowego.

 

Więcej…

 

DORADZTWO DLA MAŁYCH FIRM - BUSINESS COACHING II EDYCJA

Każda organizacja napotyka na swojej drodze na bariery rozwoju, które mogą być spowodowane: niewłaściwym obiegiem informacji, złym delegowaniem obowiązków, konfliktami, brakiem lidera. W obecnych czasach organizacje funkcjonują w środowisku ciągłych zmian, dlatego też zmiany wewnątrz firmy powinny odbywać się w sposób szybki oraz z dużą skutecznością, a więc odpowiedzi na pytania nurtujące kadrę kierowniczą powinny prowadzić do natychmiastowego rozwiązania zaistniałych problemów.

Zajęcia odbywać się będą w małej grupie, co umożliwia lepsze zdobywanie wiedzy, jak i skuteczniejsze rozwiązywanie problemów.

Więcej…

 

„SKARBY W GLINIANYCH NACZYNIACH ”

28 - 31 SIERPNIA 2014 r.

Poszukiwanie siebie, szacunek dla siebie, odkrywanie zdrowych części w sobie samym, samokreacja, korzystanie z wolności, odkrywanie dynamiki pomiędzy wolnością własną a relacją z drugim człowiekiem. Czy wolno mi decydować, czy może moja decyzja zależy od kogoś innego? Czy mam pozostawić innych chcąc realizować własne cele? Czy może wziąć pod uwagę zdanie swoich najbliższych? Oto pytania, na które każdy z uczestników może szukać odpowiedzi.

 

Więcej…

 

Konsultacje indywidualne dla rodziców nastolatków i dla młodzieży.

 

Drogi dochodzenia do dorosłości bywają skomplikowane. Pojawiające się przeszkody są naturalną koleją ludzkiej egzystencji. Jest to czas gdy młody człowiek szuka odpowiedzi na nurtujące go pytania pełen sprzeczności i spójności zarazem. Z jednej strony poszukiwanie i odkrywanie siebie i swojego życia, z drugiej dyskutowanie z istniejącym światem dorosłych. Z jednej strony chęć zatrzymania przywilejów i wygód z dzieciństwa a z drugiej, potrzeba bycia traktowanym jak już dorosły.

Młodzież demonstruje mocno swoją niezależność i inność od dorosłych a jednocześnie w głębi duszy pragnie wsparcia i akceptacji.

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…

Psychoterapia , Ustawienia Systemowe, Coaching, Szkolenia