Instytut Psychoterapii >> Aktualne propozycje


ZAPRASZAMY NA 4H WARSZTAT PRACY Z BIODYNAMICZNYM ODDECHEM ORAZ UWALNIANIEM TRAUMY - BBTRS®

UWOLNIJ SWÓJ POTENCJAŁ

07.03.2019 (czw) - Budowanie Zasobów

20.02.2019 (śr) - Rozbrajanie ciała

04.04.2019 (czw) - Relacja i wewnętrzna moc

18.04.2019 (czw) - Moje granice

System BBTRS wykorzystuje głęboki połączony oddech, medytację, świadomy ruch, dotyk, dźwięk i pracę z emocjami, co pozwala obniżyć napięcie i ból w ciele, uwolnić się od swoich ograniczeń rozpuścić głęboko zakorzenione pierwotne wzorce, przekonania i traumy.


Podczas warsztatu pracujemy nad stworzeniem „bezpiecznego kontenera” - poczucia bezpieczeństwa w ciele fizycznym. Ten „bezpieczny kontener” pozwala na rozpuszczenie zbroi ciała, a tym samym pomaga zlikwidować mentalne, emocjonalne i fizyczne napięcia ciała i umysłu.

Praca BBTRS zaczyna odblokowywać i uwalniać wzorce napięć utrzymywane w układzie nerwowym/mięśniowym i powięzi. Uczestnicy warsztatu będą wspierani w odkrywaniu i uwalnianiu swoich własnych przerwanych reakcji walki i ucieczki lub stanów zamarcia czy dysocjacji, które mogą być wynikiem stresujących, traumatycznych doświadczeń. To pozwoli otworzyć się na prawdziwy rozwój każdego uczestnika.

 

Więcej…

 

JA SENSORYCZNO-MOTORYCZNE

Wrzesień 2018 - luty 2019

Jest to kolejny krąg życia. Przede wszystkim odnosi się do naszego czucia swojej motoryki. To w Twoim własnym ja uświadamiasz sobie zarówno czucie i ruch. Zarówno mały ruch jak i duży. Ruch z kolei jest bardzo połączony z przepływem energetycznym, a wraz z przepływem pojawiają się uczucia. Dzięki żywotności swojego ciała w ruchu zarówno, doświadczasz możliwość tworzenie nowych jakości ruchowych i wzorców, które wspierają zarówno kontakt z innymi osobami i z sobą.

Warto zauważyć, że podczas traumy dochodzi, do zatrzymania ruchu. Osoba wtedy jest w bezruchu, tym samy brakuje przepływu energetycznego, brakuje czucie, kontaktu i emocji. Natomiast podczas ruchu dochodzi do budowania, energii, przepływu, emocji, kontaktu.

Podczas TEGO OKRĘGU ŻYCIA, będzie okazja doświadczać zarówno integracji sensoryczno – motorycznej, dwóch półkul mózgu (metoda feldenkraisa z hipnoterapią Milltona Ericksona), przepływu energetycznego (Bioenergetyka Aleksandra Lovena), ekspresji energetycznej uczuć i integracji ich (metoda pracy Bena Schapiro z ciemnymi stronami osobowości), autentyczny ruch.

 

Dzięki różnym formom pracy masz szansę doświadczyć, nie tylko ekspresji, ale także integracji sesnoryczno – motorycznej, zwiększa się Twoja elastyczność w ciele i w emocjach, większa stabilność emocjonalna. Dynamika tego spotkania jest tak pomyślana, by był czas na doświadczenia osobiste, pracę w parach, ekspresję w ruchu, a także pracę w danym temacie.

Więcej…

 

„W SERCU UWAŻNOŚCI I ŚWIADOMOŚCI

MBSR – REDUKCJA STRESU”

WRZESIEŃ – GRUDZIEŃ 2018r.

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich osób zainteresowanych odkrywaniem swojej uważności, rozwijaniem swojej świadomości w zakresie dnia codziennego.

 

Uważność pomaga nam być świadomym życia, które rozwija się z chwili na chwilę. Każdy moment w życiu jaki się pojawia jest wyzwaniem i zaproszeniem do uważności. Są chwile radosne i trudne, czasami pełne cierpienia i wtedy obecność jest równocześnie zaproszeniem do pogłębienia tych doświadczeń, poprzez uważność. Będziesz mógł rozpoznawać swoją świadomością zarówno doświadczenia płynące ze świata zewnętrznego jak i ze świata wewnętrznego. Podczas tych zajęć będziesz mógł, rozwijać swoją uważność, świadomość odczuć z ciała, zauważać swoje myśli, uczucia, zachowania, być uważnym na swój ruch a także budować świadomość różnych uwarunkowań, reaktywnych zachowań. Podczas kursu będziesz zapraszany do codziennej praktyki uważności. Dlatego też wszystkie doświadczenia podczas zajęć a także zadania, które będą proponowane wymagają twojego zaangażowania.

Więcej…

 

ZAPRASZAMY NA WARSZTAT W PRACY Z CIAŁEM:

W ODKRYWANIU WŁASNEJ PULSACJI ŻYCIA

11 – 13 GRUDNIA   2018r.

PRACA Z CIAŁEM W KONTEKŚCIE POMOCOWYM I TERAPEUTYCZNYM.

 

Warsztat przeznaczony jest dla psychologów, psychoterapeutów, pedagogów którzy zainteresowani są zrozumieniem, doświadczeniem i poszerzaniem swoich umiejętności pracy z traumą korzystając z potencjału ciała.

W drugiej części warsztatu będziesz mógł zapoznać się z podstawami pracy z ciałem w pracy psychoterapeutycznej i pomocowej uwzględniając świadomy i nieświadomy potencjał ciała.

Aby to wydobyć w drugiej części warsztatu będziesz się kierował do zagadnień związanych; świadome i nieświadome sugestie związane z pracą z ciałem, kontakt ze sobą, cechy charakterologiczne.

Dzięki różnym doświadczeniom twoja uwaga będzie skierowana na potencjał świadomy nieświadomy ciała.

Podczas tego warsztatu będziemy się zajmować następującymi zagadnieniami:

 • Elementy diagnozy w pracy ciałem.
 • Energetyczna i uważna praca z ciałem.
 • Typy charakterologiczne.
 • zasoby i ograniczenia w pracy z ciałem.

Zostaną zaproponowane konkretne doświadczenia:

 • Bioenergetyczne
 • Felt sens – somatic experiencing
 • Minfulness

Ponadto uwaga będzie skierowana na zagadnienia dotyczące budowanie sprawczości w pracy z ciałem.

Cele warsztatu:

 • Zapoznanie się z podstawowymi umiejętnościami związanymi z typami charakterologicznymi.
 • Nabycie umiejęności stosowanie niektórych interwencji.
 • Zapoznanie się z tematyką ruchu i jego wpływu na proces terapeutyczny.
 • Zapoznanie się zasadami obowiązującymi w pracy z ciałem.
 • Nabycie umiejętności SIBAM.

 

Więcej…

 

CZTERY OKRĘGI ŻYCIA

CZĘŚĆ PIERWSZA: JA SOMATYCZNE

WARSZTATY TERAPEUTYCZNE

6-12 KWIETNIA 2018

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich osób zainteresowanych wychodzeniem z własnej niewoli trudnych przeżyć, ze schematów i uwikłań w stronę wolności i życia pełnego radości.

 

Każdy ma w swoim doświadczeniu różne przeżycia. Najtrudniejsze dla życia człowieka są obszary, o których nie wie, a mają swój wpływ. Mówimy tutaj o okresie prenatalnym do 3 roku życia. Ten czas jest całkowicie nieświadomy i zapisany w naszym ciele. Podobnie nasze relacje z ludźmi, z najbliższymi, dotykają w znaczny sposób nasze życie psychiczne i społeczne. Jest to okres już świadomy, ale poza naszym wpływem – do momentu kiedy pójdziemy do szkoły. Szczególnie wczesny okres naszego życia. Rozwój podąża do przodu, a w naszym życiu istnieją tzw. zatrzymania, utknięcia, traumy. Chcemy, żeby nas ktoś wyrwał z tego doświadczenia. Chcąc wyjść naprzeciw zarówno traumom, problemom rozwojowym, a także otwieraniu się na szerszą rzeczywistość, zaproponowane jest doświadczenie czterech okręgów życia.

Więcej…

 

ZAPRASZAMY NA

MEDYTACJE AKTYWNE OSHO

 

Znajdź jedność ze sobą, swoim ciałem, umysłem i duszą. Medytacje Aktywne zostały stworzone przez OSHO z myślą o współczesnym człowieku, łączą korzyści tradycyjnej medytacji ze świetną zabawą. Dla każdej z nich została stworzona muzyka oraz etapy, są to starannie dopracowane procesy, które rozpuszczają napięcia i pozwalają doświadczyć wewnętrznej harmonii, poruszyć energię w ciele i wyciszyć umysł. Jedną z głównych zalet Medytacji Aktywnych jest fakt, że są dostosowane do obecnego szybkiego tempa życia. Starannie dobrane procesy przyjmują Cię dokładnie takim jakim jesteś, z Twoją aktualną sprawnością fizyczną, stopniem zestresowania itd. –  stopniowo prowadząc w stronę głębokiego relaksu i stanu wewnętrznej harmonii.

Jeśli poszukujesz wewnętrznej harmonii, chcesz rozbudzić swoją witalność, wyzwolić kreatywność i radość życia, dobrze się przy tym bawiąc Medytacja Aktywna jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie w medytowaniu. Medytacje Aktywne Osho nie są połączone z żadnym odłamem religijnym.

 

Więcej…

 


ZAPRASZAMY NA

GRUPĘ PRACY ZE ŚWIADOMOŚCIĄ CIAŁA

„CIAŁO, KTÓRE (PO)ZNAM”

 

MARZEC - CZERWIEC 2018

 

Często obowiązki i praca powoduje, że zapominamy o swoim ciele i jego potrzebach. Wykorzystujemy je wyłączenie do realizacji bieżących czynności. Trudne doświadczenia życiowe, ciągły stres, brak poczucia własnej wartości, nie wyrażanie emocji lub zablokowane emocje powodują, że nasze ciało się napina. Bycie w ciągłym napięciu dla ciała nie jest przyjemne dlatego się buntuje. A bunt manifestuje się w postaci bólu mięśniowego, bólu głowy, złego samopoczucia, poczucia zmęczenia, przeciążenia i blokowania stawów, osłabienia organizmu i chorób.

Warsztat umożliwia uczestnikom poznanie lepiej własnego ciała i jego reakcji. Uczestnik będzie miał możliwość wsłuchania się w potrzeby ciała i odnalezienie własnych zasobów wewnętrznych. Ta praca pozwoli nauczyć się lepiej czytać swoje ciało każdego dnia i w świadomy sposób wykorzystywać dostępne zasoby, zwiększyć własny potencjał, zadbać o siebie i poczuć się dobrze we własnych ciele.

Podczas pracy grupowej uczestnicy będą mogli doświadczać siebie w ruchu, kontakcie z drugą osobą ucząc się nowych wzorców ruchu, zachowań, budując zaufanie do siebie samego oraz pozostałych osób. Praca oparta będzie na świadomości ciała wykorzystując techniki pracy z ruchem autentycznym, tańcem improwizowanym, pracy z rozluźnianiem powięziowym, masażu, kontakt-improwizacji.

Więcej…

 

ZAPRASZAMY NA CYKL SPOTKAŃ Z ODDECHEM

„Z ODDECHEM DO SERCA”

Kwiecień - Maj 2018r.

Weź oddech do swojego serca i poczuj siebie w pełni. Poszukaj wewnętrznego spokoju i radości. Połącz się ze swoim oddechem, który pozwoli Ci poczuć i otworzy Twoje serce. Ciągły stres, obowiązki, nie wyrażone i wstrzymywane emocje powodują, że nasze ciało się napina a my tracimy swoją lekkość i zapominamy jak to jest czuć w pełni.

„Oddech do serca” pozwoli Ci wziąć oddech pełną piersią, poczuć lekkość i radość z życia. Nauczy wsłuchiwać się we własne potrzeby, odnaleźć zasoby i poczuć emocje

„Oddech w relacji” W relacji ważna jest komunikacja, często zapominamy jak ważny jest oddech. Dobry oddech pozwala lepiej komunikować się, słyszeć swoje potrzeby i usłyszeć potrzeby innych osób. Zapominając o oddechu tracimy swoją lekkość. Z oddechem odzyskasz swobodę działania w relacjach.

„Moc oddechu” Świadomy oddech przynosi nam wielkie korzyści w każdej dziedzinie naszego życia. Możemy użyć oddechu żeby się ugruntować, lepiej się komunikować, panować nad emocjami, redukować ból czy stres. Z mocą swojego oddechu będziesz mógł budować swoje granice

Podczas pracy grupowej będziemy pracować z świadomym oddechem, dialogiem z głosem, medytacją aktywną i świadomym ruchem. Będziemy sprawdzać jak nasze ciało rezonuje z innymi osobam. Zapoznamy się z technikami wspierającymi funkcjonowanie w sytuacjach codziennych, w szczególności: kontrolę emocjonalną i odporność na stres,  sprawność relacyjną, rozwój wnikliwości, empatii i najważniejsze będziemy odpoczywać.

Więcej…

 

„PULSACJA ŻYCIA”

ĆWICZENIA BIOENERGETYCZNE ALEKSANDRA LOWENA

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich osób zainteresowanych doświadczaniem swojego ciała poprzez ćwiczenia bioenergetyczne.

Wiele osób zadaje sobie pytanie o własną żywotność, elastyczność i przepływ w ciele. Poszukiwanie takich jakości jest czymś niezwykle ważnym. Pomaga w codziennym życiu, wspomaga witalność, żywotność, stabilność. Doświadczenie ciała, przyjemności i żywotności wspiera w codziennym życiu. Komunikacja z drugą osobą może stać się nieco łagodniejsza, przez lepsze doświadczanie własnego ciała.

Podczas tych zajęć uczestnik będzie mógł doświadczać w pracy grupowej różnych zaproponowanych ćwiczeń bioenergetycznych. Różnią się one od innych, ponieważ zwracają uwagę nie tylko na odczucia z ciała, przepływ energetyczny, ale także na emocje, jakie mogą pojawić się w wyniku pracy bioenergetycznej.

Dzięki tej pracy bioenergetycznej (jeśli ktoś jest na psychoterapii), może jego praca psychoterapeutyczna zwiększyć swoją skuteczność. Jest bardzo dobrym uzupełnieniem. Ćwiczenia te mają także na celu zwiększenie potencjału życiowego.

Więcej…

 

ZAPRASZAMY NA TRENING TERAPEUTYCZNY

„RZECZYWISTOŚĆ PEŁNA NIESPODZIANEK” - PRACA Z TRAUMĄ

21 - 24 stycznia 2019r.

 

Trening terapeutyczny jest przeznaczony dla wszystkich osób indywidualnych oraz par zainteresowanych własnym rozwojem i pracą terapeutyczną na rzecz odkrywania i poznawania rzeczywistości wewnętrznej i zewnętrznej siebie samego.

Spostrzeganie, zauważanie tego czego doświadczasz  w swoim życiu jest treningiem uważności, który kieruje twoją uwagę do wewnątrz siebie i na zewnątrz. To, co Cię spotyka w życiu czasami odbierasz w różny sposób: jako zagrożenie,  jako wyzwanie, jako spotkanie z kimś, jako delikatne zaproszenie, a czasami jako niespodziankę, którą mogłeś doświadczyć.

Często u podstawy dostrzegania niespodzianek w swoim życiu jest zauważanie własnych pragnień, potrzeb, niemożności ich osiągnięcia. Kiedy masz pragnienia, chcesz aby się spełniły. Co ciekawe, życie codziennie wychodzi Ci naprzeciw i zaprasza Cię do odrywania daru, który w tym momencie doświadczyłeś. Wtedy rodzi się wdzięczność. W jaki sposób zauważysz dar - niespodziankę? Kiedy masz otwarte serce, Twoja subtelna część dostrzega Ruch Życia, który przynosi niespodziankę i wtedy Twoje serce wypełnia wdzięczność. Kiedy natomiast próbujesz zrozumieć, trzymać się własnych przekonań, oceniasz rzeczywistość, wtedy masz szansę rozminąć się z niespodzianką w sieci psychologicznych uwarunkowań.

Więcej…

 

JA SENSORYCZNO-MOTORYCZNE

1-7 lipca 2018

Jest to kolejny krąg życia. Przede wszystkim odnosi się do naszego czucia swojej motoryki. To w Twoim własnym ja uświadamiasz sobie zarówno czucie i ruch. Zarówno mały ruch jak i duży. Ruch z kolei jest bardzo połączony z przepływem energetycznym, a wraz z przepływem pojawiają się uczucia. Dzięki żywotności swojego ciała w ruchu zarówno, doświadczasz możliwość tworzenie nowych jakości ruchowych i wzorców, które wspierają zarówno kontakt z innymi osobami i z sobą.

Warto zauważyć, że podczas traumy dochodzi, do zatrzymania ruchu. Osoba wtedy jest w bezruchu, tym samy brakuje przepływu energetycznego, brakuje czucie, kontaktu i emocji. Natomiast podczas ruchu dochodzi do budowania, energii, przepływu, emocji, kontaktu.

Podczas TEGO OKRĘGU ŻYCIA, będzie okazja doświadczać zarówno integracji sensoryczno – motorycznej, dwóch półkul mózgu (metoda feldenkraisa z hipnoterapią Milltona Ericksona), przepływu energetycznego (Bioenergetyka Aleksandra Lovena), ekspresji energetycznej uczuć i integracji ich (metoda pracy Bena Schapiro z ciemnymi stronami osobowości), autentyczny ruch.

Dzięki różnym formom pracy masz szansę doświadczyć, nie tylko ekspresji, ale także integracji sesnoryczno – motorycznej, zwiększa się Twoja elastyczność w ciele i w emocjach, większa stabilność emocjonalna. Dynamika tego spotkania jest tak pomyślana, by był czas na doświadczenia osobiste, pracę w parach, ekspresję w ruchu, a także pracę w danym temacie.

Więcej…

 

CZTERY OKRĘGI ŻYCIA: JA SOMATYCZNE

STYCZEŃ – CZERWIEC 2018r.

 


Kiedy masz trudne doświadczenia życiowe, wtedy twoje ciało, uczucia, umysł, zmysł orientacji w przestrzeni są zagrożone. Możesz mało albo zbyt słabo odczuwać swoje ciało, nie przeżywać swoich uczuć (pustka, wycofanie, nadmierna agresja – wybuchowość), albo tracisz orientacje w otoczeniu, wtedy możesz doświadczać skutków traum, które przeżyłeś w swoim życiu, a które mają na ciebie wpływ. Rozpoznawalnym zjawiskiem jest powtarzalność pewnych wzorców i niemożliwość rozwiązania ich; ma się wtedy wrażenie kręcenia w kółko.

Zaproponowany warsztat terapeutyczny umożliwia uczestnikowi podążać w kierunku swojego rozwoju osobistego. Ożywić i obudzić  to, co jest martwe. Szczególny akcent będzie położy na ja somatyczne i czesiowo na ja relacyjne. Spotkania mają na celu pomóc uczestnikowi poradzenia sobie z powtarzającymi wzorcami w ciele, blokami emocjonalnymi, zatrzymanym ruchem rozwojowym. Żyć w teraźniejszości i uwrażliwiać na przyszłość. Nawiązać kontakt z częściami zdrowymi naszej osobowości. Zintegrować to, co jest oddzielone, a co umożliwia budować nowych jakości życiowych.

Podczas pracy grupowej uczestnicy będą mogli doświadczać siebie w różny sposób: w ćwiczeniach, w wyobraźni, poprzez kontakt z własnym ciałem a także poprzez możliwość pracy według metody biodynamicznego oddechu, focusingu. Będziesz mógł(a) poszukiwać odpowiedzi na własne pytania i znajdować właściwe rozwiązania dla swojego życia.

Więcej…

 

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA ROZWOJOWO – TERAPEUTYCZNE

WRZESIEŃ 2017 – LUTY 2018

JA OBECNE W PRZETRZENI MIŁUJĄCEJ OBECNOŚCI

 

Grupa rozwojowo – terapeutyczna jest przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą się spotkać z własnym ja obecnym.

Zadziwiające jest, jak bardzo poszukujesz własnej tożsamości, to kim jesteś. Na podstawowym głębokim gruncie, wiesz kim jesteś. Dzięki swojemu ja obecnemu doświadczasz siebie, swojej tożsamości. Miłująca obecność, która już jest i każdy ją zna jest w naszej przestrzeni wewnętrznej. W spotkaniu z drugim człowiekiem -  gdzie Twoje ja relacyjne spotyka się „z drugim ja relacyjnym” w miłującej przestrzeni, ruchu życia i wtedy  możesz sobie uświadomić, że jest Twoje ja obecne. Jest to pewna właściwość, która głęboko nawiązuje do twojego potencjału życiowego, to twojego rdzenia istnienia. Możesz wtedy się spotkać z własną niepowtarzalnością. Twoje ja obecne wyraźnie pomaga Ci odsłonić, że wszystko jest takie jakie jest i że to jest w Tobie. W tym przypadku, nie można zapomnieć o sercu, które głęboko rozpoznaje każdy ruch bezinteresownej miłości i mocno cię gruntuje w twoim ja obecnym.

Poprzez te zajęcia, będziesz mógł:

 • Doświadczyć przede wszystkim ja obecnego
 • Doświadczyć własnego ja cielesnego,
 • Doświadczyć własnego ja relacyjnego,
 • Kontaktując się ze swoim potencjałem życiowym rozwiązywać nie wprost swoje problemy życiowe.
 • Doświadczyć swojej wewnętrznej ciszy i spotkania z własnym sercem.
 • Zauważyć miłość w swoim życiu, która przychodzi do Ciebie każdego dnia.
 • Dotknąć swojej wyjątkowości i niepowtarzalności.

Więcej…

 


ZAPRASZAMY

SUPERWIZJA GRUPOWA – PRACY Z TRAUMĄ

WRZESIEŃ 2017 – CZERWIEC 2018.

Grupa superwizyjna przeznaczona jest dla psychoterapeutów, psychologów, pedagogów, wszystkich zainteresowanych uzupełnianiem nowej wiedzy z zakresu pracy z traumą, a także ugruntowanie wiedzy psychoterapeutycznej, którą terapeuta, psycholog posiada.

Psychoterapia zwraca uwagę na osobę, a także różne metody, techniki i sposoby pracy z klientem. W przypadku pracy z traumą, będzie można wyraźnie podążać ścieżką psychoterapeutyczną uwzględniając specyfikę pracy, tzn. zauważanie zasobów pacjenta, deficyty, kontekst z którego pacjent wyrasta i w którym żyje, linię życia pacjenta i jego ważne wydarzenia w jego historii, zarówno pozytywne jak i negatywne (ruch wahadłowy pomiędzy deficytami, a zasobami), poszukiwaniem sensu życia klienta, konstruowaniem przyszłości uwzględniając „ruch miłości życia”.

Szczególnie będziemy rozróżniać zdarzenia pomiędzy 1. Pozytywnymi doświadczeniami, 2. Trudnych doświadczeniami i sposobami radzenia sobie z nimi, 3. Tzw. Utknięciami – wir traumy.

Podczas superwizji pracy z traumą będziemy uwzględniać dynamikę ciała klienta.  Uczestnik superwizji będzie mógł zgłaszać problemy związane:

 • Z dynamiką nieświadomą klienta.
 • Kontekstem w którym żyje (system aktualny i pochodzenia)
 • Trudnościami rozwojowymi (trauma rozwojowa),
 • Z traumą relacyjną,
 • Z traumą okołoporodową i prenatalną,
 • Z traumą szokową (nagłe zdarzenia),
 • Traumą trans generacyjną,
 • Z budowaniem zmiany w dalszej pracy terapeutycznej.

Więcej…

 

USTAWIENIA SYSTEMOWE, USTAWIENIA INTENCJI, ORAZ USTAWIENIA ORGANIZACYJNE.

TERAPEUTA : Piotr Bednarczyk

 

Celem spotkania terapeutycznego będzie poszukiwanie rozwiązań i zmian w zakresie problemów osobistych, występujących w rodzinie, a także w relacjach partnerskich związanych z zaburzeniami nerwicowymi (np. lęki, dolegliwości somatyczne), konfliktami i wypadkami pojawiającymi się w rodzinie. Ustawienia odsłaniają część nieświadomą systemu w którą jesteśmy zanurzeni i w niej funkcjonujmy. Nasze choroby, problemy to niejednokrotnie osoby w naszego systemu. Znajdując rozwiązania otwiera się nowa perspektywa patrzenia na życie i na drugiego człowieka. Znajdując swoje miejsce w systemie otwierasz się na miłość, która płynie do ciebie z twojego systemu i w ten sposób doświadczasz szczęścia.

Więcej…

 

Psychoterapia , Ustawienia Systemowe, Coaching, Szkolenia