Instytut Psychoterapii >> Aktualne propozycje >> CZTERY OKRĘGI ŻYCIA:JA SENSORYCZNO-MOTORYCZNE

JA SENSORYCZNO-MOTORYCZNE

1-7 lipca 2018

Jest to kolejny krąg życia. Przede wszystkim odnosi się do naszego czucia swojej motoryki. To w Twoim własnym ja uświadamiasz sobie zarówno czucie i ruch. Zarówno mały ruch jak i duży. Ruch z kolei jest bardzo połączony z przepływem energetycznym, a wraz z przepływem pojawiają się uczucia. Dzięki żywotności swojego ciała w ruchu zarówno, doświadczasz możliwość tworzenie nowych jakości ruchowych i wzorców, które wspierają zarówno kontakt z innymi osobami i z sobą.

Warto zauważyć, że podczas traumy dochodzi, do zatrzymania ruchu. Osoba wtedy jest w bezruchu, tym samy brakuje przepływu energetycznego, brakuje czucie, kontaktu i emocji. Natomiast podczas ruchu dochodzi do budowania, energii, przepływu, emocji, kontaktu.

Podczas TEGO OKRĘGU ŻYCIA, będzie okazja doświadczać zarówno integracji sensoryczno – motorycznej, dwóch półkul mózgu (metoda feldenkraisa z hipnoterapią Milltona Ericksona), przepływu energetycznego (Bioenergetyka Aleksandra Lovena), ekspresji energetycznej uczuć i integracji ich (metoda pracy Bena Schapiro z ciemnymi stronami osobowości), autentyczny ruch.

Dzięki różnym formom pracy masz szansę doświadczyć, nie tylko ekspresji, ale także integracji sesnoryczno – motorycznej, zwiększa się Twoja elastyczność w ciele i w emocjach, większa stabilność emocjonalna. Dynamika tego spotkania jest tak pomyślana, by był czas na doświadczenia osobiste, pracę w parach, ekspresję w ruchu, a także pracę w danym temacie.

CELEM PRACY TEGO OKRĘGU:

 

 • Integracja sensoryczno – motoryczna, tworzenia nowych połączeń neuronalnych dwóch półkul mózgu (lewej i prawej).
 • Rozbrajanie bloków energetycznych za pomocą doświadczeń somatycznych – praca z traumą rozwojową.
 • Wydobycie potencjału życiowego dziecka naturalnego.
 • Integracja ciemnej strony psychiki poprzez ekspresję ruchu.
 • Budowanie swojej elastyczności,  spontaniczności i kreatywności.

METODY PRACY:

 1. FELDENKRAIS Z HIPNOTERAPIĄ MILTONA ERICKSONA.
 2. BIOENREGETYKA ALEKSANDRA LOVENA.
 3. METODA BENA SHAPIRO – PRACA Z POTENCJAŁEM ZYCIA.
 4. AUTENTYCZNY RUCH.

 

DYNAMIKA PRACY NA OKRĘGU ŻYCIA: JA SENSORYCZNO – MOTORYCZNYM.

 1. 700 – 800 – medytacja lub doświadczenie integrujące.
 2. 930 – 1300 – praca grupowa.
 3. 1500 – 1830 – praca grupowa.

 

WARUNKI UCZESTNICTWA:

 1. Osobista decyzja na pracę własną..
 2. Wstępna konsultacja z terapeutą prowadzącym, która jest podstawą uczestnictwa w grupie terapeutycznej.
 3. Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

SPOSÓB REALIZACJI: Grupa terapeutyczna jest prowadzona od niedzieli do soboty. W niedzielę 1600 – 1900. W poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek  700 – 800, 930 – 1300 , 1500 – 1830 . W sobotę 900 – 1300. W ciągu dnia jest dwu godzinna przerwa.

GDZIE: Targoszów – Ośrodek Mandala.

TERMIN: 1 – 7 lipca 2018r.

ILOŚĆ OSÓB: do 16 osób.

KOSZT TRENINGU: 2100 zł. Od osoby. W tym są koszty warsztatu i pobytu. Zaliczkę w wysokości 600 zł., proszę wpłacić do 20 grudnia 2017r. na konto Beskidzki Instytut Psychoterapii Piotr Bednarczyk PKO BP 26 1020 1390 0000 6502 0022 5557. Dopisać: Ja sensoryczno motoryczne 1– 7 lipca 2018r.

 

 

Zgłoszenie swojego uczestnictwa proszę kierować do

Instytutu Psychoterapii i Ustawień Systemowych, 43 - 300 Bielsko - Biała, ul. Mickiewicza 39/7

Sekretariat : pon. wt. pt. od godz.16.00-20.00

śr. czw. od godz. 9.00 - 16.00

pod nr tel. 0 781 910 021 lub drogą internetową e- mail- Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

PROWADZĄCY:

PIOTR BEDNARCZYK – mgr pedagogiki, filozofii i katechetyki.

Posiada Europejski Certyfikat Psychoterapii (modalność systemowa).

SPECJALIZUJE SIĘ W PRACY Z TRAUMĄ POPRZEZ CIAŁO: Certyfikowany terapeuta w pracy z traumą w metodzie Somatic Eksperiencing Pitera Levina.  Certyfikowany praktyk pracy z oddechem metodą BBTR BioDynamiczny Oddech i Uwalnianie Traumy. Otrzymał Certyfikat z Pedagogikii Traumy wydany przez DeGPT Deutschsprachige Gesellschaft fur Psychotraumatologie. Certyfikowany trener Mindfulness – Based Stress Reduction (MBSR). Uczestniczył w II częściach szkolenia w pracy z traumą metodą EMDR. Uczestniczył w warsztacie TRE. Ukończył szkolenie z focusingu. Uczestniczy w II szkoleniu w pracy z traumą: Terapia Stanów Ego. Od 2010 roku uczestniczy w warsztatach u prof. Franza Rupperta dotyczących ustawień intencji – praca z traumą. Ukończył dwuletnie polsko–niemieckie szkolenie integrujące pracę Moshe Feldenkraisa. hipnoterapię Miltona H. Ericksona. Jest na IV roku szkolenia z Bioenergetyki Aleksandra Lovena.

PONADTO:

 • W 1997 roku otrzymał Certyfikat Trenera i Psychoterapeuty terapii gestalt.
 • Ukończył czteroletni pełny cykl szkoleniowy z zakresu terapii systemowej rodzin (Kraków– Centrum Psychoterapii i Poznań‑WTTS).
 • Ukończył kompleksowе szkoleniе (curriculum) z zakresu terapii ericksonowskiej w Polskim Instytucie Ericksonowskim.
 • Uczestniczył w dwuletnim szkoleniu z psychodramy.
 • Ukończył dwuletnie szkolenie „Ustawienia systemowe rodzin według Berta Hellingera”.
 • kurs mistrzowski z ustawień Berta Hellingera prowadzonego przez Berta Hellingera.
 • dwuletnie szkolenie „Openness, Offenheit, Otwartość”.

DOŚWIADCZENIE: Od 20 lat pracuje terapeutycznie z klientami. Założyciel Beskidzkiego Instytut Psychoterapii w Bielsku‑Białej. Autor programu: „Cztery okręgi życia” – programu dotyczącego  rozwój potencjału życia w pracy z traumą.

Psychoterapia , Ustawienia Systemowe, Coaching, Szkolenia