Instytut Psychoterapii >> Aktualne propozycje >> PÓŁROCZNA GRUPA: JA SOMATYCZNE

CZTERY OKRĘGI ŻYCIA: JA SOMATYCZNE

STYCZEŃ – CZERWIEC 2018r.

 


Kiedy masz trudne doświadczenia życiowe, wtedy twoje ciało, uczucia, umysł, zmysł orientacji w przestrzeni są zagrożone. Możesz mało albo zbyt słabo odczuwać swoje ciało, nie przeżywać swoich uczuć (pustka, wycofanie, nadmierna agresja – wybuchowość), albo tracisz orientacje w otoczeniu, wtedy możesz doświadczać skutków traum, które przeżyłeś w swoim życiu, a które mają na ciebie wpływ. Rozpoznawalnym zjawiskiem jest powtarzalność pewnych wzorców i niemożliwość rozwiązania ich; ma się wtedy wrażenie kręcenia w kółko.

Zaproponowany warsztat terapeutyczny umożliwia uczestnikowi podążać w kierunku swojego rozwoju osobistego. Ożywić i obudzić  to, co jest martwe. Szczególny akcent będzie położy na ja somatyczne i czesiowo na ja relacyjne. Spotkania mają na celu pomóc uczestnikowi poradzenia sobie z powtarzającymi wzorcami w ciele, blokami emocjonalnymi, zatrzymanym ruchem rozwojowym. Żyć w teraźniejszości i uwrażliwiać na przyszłość. Nawiązać kontakt z częściami zdrowymi naszej osobowości. Zintegrować to, co jest oddzielone, a co umożliwia budować nowych jakości życiowych.

Podczas pracy grupowej uczestnicy będą mogli doświadczać siebie w różny sposób: w ćwiczeniach, w wyobraźni, poprzez kontakt z własnym ciałem a także poprzez możliwość pracy według metody biodynamicznego oddechu, focusingu. Będziesz mógł(a) poszukiwać odpowiedzi na własne pytania i znajdować właściwe rozwiązania dla swojego życia.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

 

  1. Osobista decyzja na pracę własną i uczestnictwo we wszystkich zajęciach.
  2. Wstępna konsultacja z terapeutą prowadzącym, która jest podstawą uczestnictwa w zajęciach grupowych.
  3. Dokonanie wpłaty pierwszej raty w wysokości 600 zł. do 22 grudnia na konto Beskidzki Instytut Psychoterapii Piotr Bednarczyk PKO BP 26 1020 1390 0000 6502 0022 5557.

Dopisać: Ja somatyczne  Trening terapeutyczny  2018 r.

GDZIE: W Beskidzkim Instytucie Psychoterapii w Bielsku – Białej,

TERMIN: I spotkanie: 19-20(pt-sb) styczeń 2018;II spotkanie: 12-13(pn-wt) luty 2018 roku;III spotkanie 16-17(pt-sb) marzec 2018 roku. IV spotkanie 28-29(sb-nd) kwiecień 2018 roku; V spotkanie 25 – 26(pt-sb) maj 2018 roku; VI spotkanie 15-16(pt-sb) czerwiec 2018 roku.

ILOŚĆ OSÓB: do 12 osób.

KOSZT SZKOLENIA: Koszt za 6 spotkań wynosi 2700 zł.

Zgłoszenie swojego uczestnictwa proszę kierować do  Beskidzki Instytut Psychoterapii

Sekretariat : pon. wt. pt. od godz.16.00-20.00

śr. czw. od godz. 9.00 - 16.00

pod nr tel. 0 781 910 021 lub drogą internetową e- mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

PIOTR BEDNARCZYK – mgr pedagogiki, filozofii i katechetyki. Posiada Europejski Certyfikat Psychoterapii (modalność systemowa).Trener i psychoterapeuta terapii Gestalt. Ukończył 4 letni pełny cykl szkoleniowy z zakresu terapii systemowej rodzin (Kraków – Centrum Psychoterapii i Poznań – WTTS). Uczestniczył w kompleksowym szkoleniu (curriculum) z zakresu terapii ericksonowskiej) w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Ukończył dwuletnie polsko – niemieckie szkolenie integrujące pracę Moshe Feldenkraisa oraz hipnoterapię Miltona H. Ericksona. Ukończył 2 letnie szkolenie: „Ustawienia systemowe rodzin według Berta Hellingera” i 2 letnie szkolenie: „Openness, Offenheit, Otwartość” oraz kurs mistrzowski z ustawień Berta Hellingera prowadzonego przez Berta Hellingera. Posiada Certyfikat z Diagnozy klinicznej DSM – IV, dyplom ukończenia „Terapii krótkoterminowej jako podejścia integrującego”. Uczestniczył w  dwuletnim szkoleniu z psychodramy. Jest na trzecim roku Analizy Bioenergetycznej Aleksandra Lovena.

Szkolenie w pracy z traumą:

Certyfikowany terapeuta w pracy z traumą w metodzie Somatic Eksperiencing Pitera Levina.  Ukończył roczne szkolenie w pracy z traumą w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej i jest w trakcie certyfikacji na II roku. Ukończył szkolenie z focusingu. Uczestniczył w warsztatach dotyczących biodynamicznego oddechu uwalniania traumy. Uczestniczył w II częściach szkolenia w pracy z traumą metodą EMDR. Uczestniczył w warsztacie TRE. Uczestniczy w II szkoleniu w pracy z traumą: Terapia Stanów Ego.

Od 20 lat pracuje terapeutycznie z klientami. Założyciel Beskidzkiego Instytut Psychoterapii w Bielsku – Białej.

Tel: 603 067 413 e-mai: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Psychoterapia , Ustawienia Systemowe, Coaching, Szkolenia