Instytut Psychoterapii

Trening terapeutyczny jest przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych poszukiwaniem rozwiązań z zakresu problemów psychosomatycznych (migrenowe bóle głowy, bulimia, anoreksja, dolegliwości sercowe, nadciśnienie, przewlekłe dolegliwości reumatologiczne, wrzody żołądka itd.), a także dla osób szukających kontaktu z własnym ciałem.

Ciało jest nam podarowane i jest szczególnym miejscem różnych Naszych doświadczeń. Stosujesz kontakt fizyczny ze swoimi najbliższymi, dotykasz używasz zmysłów, przeżywasz, a wtedy twoje ciało reaguje. Kiedy doświadczasz własnego ciała możesz zauważyć w nim zmiany: czasami twoje ciało jest rozluźnione i czujesz się w nim komfortowo „jak u siebie”. Innym razem  zauważasz, że twoje ciało jest zmęczone i na nic nie ma ochoty. Ciało jest naszym drogowskazem. Kiedy czegoś na tej drodze nie zauważasz, wtedy ciało odmawia ci posłuszeństwa i zaczynasz mieć dolegliwości somatyczne. Niektóre z nich są bardzo stare i możesz mieć przez wiele lat, dlatego też być może nie zauważyłeś nawet kiedy się one pojawiły. Zdarza się że sygnały z naszego ciała są czasami pokoleniowe (przekazywane z pokolenia na pokolenie ). Wtedy mówimy nie tylko o powiązaniach psychosomatycznych ale i systemowych.

 

 

Podczas treningu terapeutycznego będziesz zaproszony do podróży po mapie swojego ciała, zarówno od strony jego integracji jak i też poszukiwania informacji co ono chce ci powiedzieć na twój temat. Będziesz odkrywał jaka jest zawarta informacja danej części ciała. Będzie to istotna dla Ciebie treść, poprzez którą będziesz mógł podążać w celu rozwiązania swoich problemów drzemiących w ukryciu pod objawem somatycznym.

Trening terapeutyczny jest formą samorozwoju ze szczególnym uwzględnieniem pracy osobistej. Podążając za głosem własnego ciała będziesz mógł(a) rozwiązać swoje problemy psychosomatyczne. Podczas sesji czterodniowej praca terapeutyczna będzie odbywać się za pomocą różnych metod: feldenkraisa z hipnoterapią M. Ericksona,  w kontekście osobistej rodziny (pracy systemowej), pracy z osobistą i rodzinną traumą, budowania przyszłości (metody ericksonowskiej), osobistych wzorców (Analizy Transakcyjnej), skoncentrowania na rozwiązaniu – właściwego obrazu zmiany.

Psychoterapia , Ustawienia Systemowe, Coaching, Szkolenia