Instytut Psychoterapii

PSYCHOTERAPIA GRUPOWA I TRENINGI ROZWOJOWO TERAPEUTYCZNE:

Treningi rozwojowo terapeutyczne mają charakter zarówno rozwojowy jak i terapeutyczny. W pierwszym przypadku rozwój dotyczy osoby w różnych obszarach życiach, np. relacji interpersonalnych (trening interpersonalny), kontaktu ze sobą (trening: zaprzyjaźnij się ze sobą), związku - pary (trening: integracja wewnętrznego mężczyzny z wewnętrzną kobietą), rodzicielstwa (trening: w moim własnym domu), religijności - obrazu Boga (trening: w krzywym zwierciadle - psychoterapia obrazu Boga), podążania własną drogą (trening: ścieżką mniej uczęszczaną). mojego wewnętrznego dziecka (trening: podążając śladami miłości wewnętrznego dziecka. Jest także trening, który ma formę ogólno - rozwojową (trening: w moim ogrodzie pamięci).

Trening jest forma pracy grupowej. Liczna uczestników nie przekracza 12 osób. Każdy trening ma swoją dynamikę i temat. Częstotliwość spotkań jest różna w zależności od rodzaju treningu. Są dwie podstawowe formy spotkań raz w miesiącu lub  raz na dwa miesiące. Dynamika każdego spotkania jest tak pomyślana by uczestnik miał możliwość pracowania między sesjami.

Podczas treningu uczestnicy mogą pracować zarówno indywidualnie, w małych grupach, a także w dużej grupie. Poprzez różne formy ćwiczeń - doświadczeń uwrażliwiają się na swoje obszary życia i w ten sposób mają możliwość przygotować się do pracy terapeutycznej.

Kiedy klient jest zdecydowany na pracę terapeutyczną wtedy mamy do czynienia z formą terapeutyczną. W ten sposób jest łączony proces rozwojowy i terapeutyczny. Każda praca terapeutyczna wpływa na rozwój a każdy rozwój wpływa na proces terapeutyczny, który jest określany najogólniej jako zmiana w różnych obszarach życia.

 

Natomiast Trening terapeutyczny jest formą pracy, która szczególny nacisk kładzie na budowanie zmiany z użyciem grupy. Celem takiego treningu jest pomóc w budowaniu zmiany w konkretnych obszarach życia, w których klient chce dokonać zmiany. W tej chwili są dwie propozycje (trening terapeutyczny: "Skarby mojej wewnętrznej mądrości", oraz "Ciało zna odpowiedź"). Każdy z treningów terapeutycznych odbywa się raz na pół roku iw formie 4 dniowej. 

 

Prowadzący:

Piotr Bednarczyk


Psychoterapia , Ustawienia Systemowe, Coaching, Szkolenia